Pulmade korraldamisest…ehk kuidas minust “proua Kikkas” sai

Kas Sa tuled mulle naiseks?… Võin julgelt väita, et see on küsimus, mida tahab kuulda iga naine. Ei tea, mida teised naised sel hetkel tunnevad. Mäletan, et mina olin ärevust täis … sest pidin hakkama meie üritust korraldama. Teiste pulmades pildistades oli juba kujunenud visioon. Pulmade planeerimiseks oli mul alla kahe kuu… ei ole palju ega vähe. Paras aeg, kui tead, mida tahad.

See postitus on pühendatud pulmade korraldamisele ja pulmateenuste pakkujatele.

Olles suur palkmajade austaja, osutus minu peopaiga valikuks Greete (www.greete.ee). Greete palkmotell on Eesti unikaalseim ja suurim palkmaja, mille ükski ruum pole nelinurkne – maja on pealtvaates otsekui mesilaskärg. Motelli suursugune fassaadivaade on ümarpalgi ja klaasi efektne koosmõju, lisaks jääb kindlasti kohe silma maast katuseni küündiv maja võimas tugipalk, mis on tehtud 230 aasta vanusest männist. Kuupäevaks sai valitud 19.03.2016 ja õnneks oli soovitud kuupäeval maja vaba.

Ma võiks alustada oma juttu sellest, et ärkasin pulmapäeval kell…. Tegelikkuses polnud ma magama läinudki :)

Eelneval õhtul käisin tulevase abikaasa ja sõbrannaga laudu kaunistamas. Tulemus on siin…

 

????????????????

465

Imeilusad kohakaardid on valmistatud tegija “Loomist väärt elamused” (https://www.facebook.com/lovelamused) poolt .

7893

Pulmavärvideks said valitud valge-kuld. Tuleb tõdeda, et see ei ole just levinud valik. Enamus pulmades, mida olen pildistanud, on see valge-sinine, valge-lilla, valge-punane… Valgeid laudlinu Greetes kohapeal ei olnud, mis tuli muidugi üllatusena. Neid sain tänu sõbrannale rentida. Kuldsed linikud, salvrätid ja toolide lipsud ostsin ise.

Niisiis, pulmaeelsel õhtul jõudsime koju 21 paiku ning kuna olin oma kleiti varasemalt ilma alusseelikuta proovinud, mõtlesin, et võiks igaks juhuks koos proovida. Siinkohal tahan tänada oma kallist õde, kelle poolt see kleit pulmakingituseks oligi. Mu õde Veronika on pruutpaaride salongi omanik (http://dresses-salon.wix.com/dorcas). Kunagi olime üksteisele lubanud, et minu pulmaks kingib ta mulle kleidi ja mina talle pildistamise tema pulmas. Kleit, mille valisin, oli ideaalne… Kuni pulmaeelsel õhtul selle selga proovisin…. Kleidi lukk kiilus kinni ja läks katki…Sattusin paanikasse…

Õnneks on mu õel terve salong kleite täis! Sain varukleidi küll, kuid minu esimene valik oli see, millest unistasin ja ei tahtnud nii kergesti loobuda. Pulmapäeva hommikul jooksis ema poodi ja ostis luku, seejärel viis ta kleidi mu õele, kes luku ära vahetas. Üks minu sõbrannadest ootas, mil kleit valmis saab…. Seejärel toimetas selle Greetesse. Ma vist olen üks väheseid, kel selline õde! Aitäh, Veronika, Sinu töö ja pühendumise eest!

149  231

Pulmahommikul, enne Greetesse minekut käisime Tõrvast läbi. Sain oma unistuste kimbu… Usaldasin oma kimbu tegemise tublile Tõrva floristile Kristel Veri’le ja jäin sellega väga rahule! Kristel tegi ka laudade ja altari kaunistused. Aitäh Sulle, Kristel! Sa tegid meie peo unustamatuks.

 

BLOG4-1

aa

371

 

Kella 10 ajal jõudis Greetesse minu pulmajuuksur, Kristina Luik. Nii mina kui ka minu sõbrannad said pähe ilusad soengud. Aitäh, Kristina.

004

Paari tunni pärast saabusid  fotograaf Airika Vettik ja videograaf Betti Säre. Asusime tööle. Õnneks ei pidanud ma jumestajat otsima, meigi tegin endale ise. Kohe näitan..

115 122 125 135 213

Meie päeva tähtsaim tegelane oli lõunaks ka kohal…meie pulmaisa Aarne Pärn. Mul oli suur au teha tööd paljude pulmaisadega ja igaüks neist tegi oma tööd südamest ja pühendumisega. Aarne tööd olen samuti näinud ja millegipärast just see jäi enim meelde…. Ühesõnaga, pulmaisa valik polnud väga raske. Saime Aarnega mitu korda kokku, sealhulgas peokohas. Minu ootused olid õigustatud. Ta on suurepärane ürituste korraldaja ja seda igas mõttes. Külalised kiitsid Aarne mõnusat hääletooni ja oskust luua seda õiget pulmameeleolu!

Pulm (118 of 785) Pulm (168 of 785) Pulm (265 of 785) Pulm (335 of 785)

Kiidan väga Distori OÜ tegelasi (https://www.facebook.com/DistoriOU/). Nende kuldsed käed valmistasid meie pulmaküünla, pokaalid ja sõrmustepadja. Samuti soovitan väga! Töö on korralik ja kiire. Kuna firma asub Tallinnas, siis suhtlesime telefoni teel. Asjad saabusid ilusas karbis, korralikult pakituna, karbi sees oli õnnitluskaart. Soovitan soojalt!

087 089 483 501 525

Pulmatordi valmistas Merle Tamm, ehk siis Merle Magusapõrgu OÜ. Väga maitsev teos. Aitäh!

BLOG44

Ei jäta mainimata ka pulmalipu tegijat. Selleks oli lipuvabrik (www.lipuvabrik.ee). Kodulehel on olemas näidised, mis aitavad luua ettekujutuse. Lisateenusena on neil pakkuda personaalne disain (juhul, kui valmisdisainidest ükski ei meeldi). Väga ilusate ja sügavate värvidega lipp!

Pulm (149 of 785)

Kallid pulmalised, arvestage, juhul kui kõik ei suju 100% plaanipäraselt, siis see on loomulik iga ürituse puhul. Pulmad ei ole erand. Kui on võimalus palgata pulmakorraldaja, siis oleks see suurel määral närvide kokkuhoid.  Soovin kõigile pulmalistele palju palju õnne saabuva sündmuse puhul ja loodan, et te naudite oma päeva :)

 

200